Dorotka a jej kamaráti

4. trieda sa v školskom roku 2017/2018 zúčastnia programu "Dorotka a jej kamaráti", ktorý je zameraný na obozámenie detí s poskytnutím prvej pomoci.

Projekt Dorotka a jej priatelia ponúka deťom v materských školách výnimočnú možnosť pravidelných stretnutí s mladými ľuďmi vo veku 16 až 26 rokov. Každý mesiac riešia deti a mládežníci problémy imaginárnej "Dorotky", ktorá je rovesníčka detí materských škôl a potrebuje pomoc. Deti v materskej škole sa formou hier, básní, príbehov a rozhovorov "učia" ošetriť malé zranenia Dorotky, privolať rýchlu lekársku pomoc a oboznamujú sa s darcovstvom krvi a Červeným krížom. Už v takomto veku vedia deti pomôcť iným a posilňujú sa v nich hodnoty humanity. Mládežníci sú pre nich pozitívnymi príkladmi "dospelákov", ktorým sa chcú podobať. Pre mládežníkov je projekt možnosťou načerpať skúsenosti s prácou s deťmi a aktívne využívať svoj voľný čas formou dobrovoľníctva.

Aktuálne témy projektu:

• Dorotka je zdravá
  • Dorotku bodla osa
  • Dorotka si popálila prst
  • Zima, zima tu je
  • Dorotka prechladla
  • Dorotku bolí brucho
  • Dorotke spadlo niečo do oka
  • Darcovstvo krvi a propagácia ČK
  • Bezpečnosť na cestách, ako volať Rýchlu zdravotnícku pomoc
  • Dorotka sa učí poskytovať prvú pomoc
  • Záverečné stretnutie